دکتر زندگی دکتر زندگی خانواده، عشق، تحول، موفقیت صابر خطيری صابر خطيری
صفحه اصلی / همسفر عشق / مهارت های زندگی زناشویی / دلربایی فقط مخصوص دوران نامزدی نیست!

دلربایی فقط مخصوص دوران نامزدی نیست!

بسیاری از ما خانم‌ ها اولین روزی که همسرمان را ملاقات کردیم، به‌ خوبی به خاطر داریم؛ دوران شیرین نامزدی‌ مان را نیز همین‌ طور. در حقیقت آن استحمام‌ های طولانی، عطر، آرایش، پیرایش و وسواسمان در انتخاب لباس و رعایت‌ هارمونی و نظم و دقتمان در نحوه‌ ی معاشرت و برخورد، چیزهایی نیستند که به‌ سادگی از خاطرمان پاک و به فراموشی سپرده شوند.

اما کمی بعدتر و با گذر از دوران ماه عسل، آن عروس رؤیایی کم‌کم تبدیل به زنی می‌ شود که به دنبال عادت، مبتلا به روزمرگی و یکنواختی شده و دیگر به‌ دنبال خلق هیجان برای لحظات زندگی خود و همسرش نیست. حالا او فارغ از آن‌که انتخاب شده و با تکیه به پیوندی به نام عقد، مردش را نسبت به خود متعهد دانسته و دیگر دغدغه‌ ای برای فتح قله‌ های عاطفی همسر خود ندارد. همه‌ ی این عوامل به علاوه مشغله‌ ی زندگی روزمره سبب می‌ شود که آن موجود دل‌ انگیز و دوست‌ داشتنیِ دوران نامزدی با چنان سرعتی تبدیل به یک زن بی‌ حوصله و دمغ با لباسی چرک و چروک شود که همسرش را دچار دلزدگی و حیرت کند. با این اوصاف بوی خوشِ عطر، جای خود را به بوی تخم‌مرغ و پیازداغ می‌دهد و از آنچه روان‌شناسان آن را محدوده‌ ی جاذبه می‌ نامند دیگر هیچ اثری باقی نمی‌ماند.

همه‌ ی این اتفاقات در حالی در مسیر زندگی زناشویی زوجین به وقوع می‌ پیوندد که مردان بنا به طبیعت و خلقت خاص خود همواره نیاز دارند که همسرشان از نظر جسمانی و ظاهری برای آن‌ ها جذاب بوده و جذاب باقی بماند. در واقع برخورداری از سر و وضع آراسته و ظاهری چشم‌ نواز همواره آن نیاز و خواست ای است که همه‌ ی مردان را به ارتباط محبت‌ آمیز با همسر خود تشویق و یا برعکس دلزده می‌ کند.

با صراحت بیشتر می‌ توان گفت هیچ مردی در سراسر دنیا نیست که آرزو نداشته باشد وقتی درِ خانه به رویش گشوده می‌ شود همسرش را در هیأت زنی ببیند که تمامی لطافت‌ های زنانه‌ اش را به شکلی لطیف و ملموس به او ارزانی می‌ دارد. این چنین استقبالی سبب می‌ شود که مرد در هر حالتی از شرایط روحی، اقتصادی و اجتماعی که باشد از بازگشتن به خانه احساس خرسندی کرده و ذهنش را از همه‌ ی دغدغه‌ های فرعی دیگر معطوف خانه، همسر و خانواده‌ ی خود کند. البته این حربه به شرطی کارساز است که زن اخلاق خود را نیز متناسب با شیوه‌ ی لباس پوشیدنش تغییر داده و رفتاری جذاب و دوست‌ داشتی داشته باشد. شاید برای همین است که دکتر جرج کرین می‌گوید:

«زنان موفق زنانی هستند که می‌ توانند در خانه‌ ی خود مثل یک هنرپیشه‌ ی پُر سابقه عمل کنند. چنین زنانی در خانه‌ ی خود ظاهر می‌ شوند و چنان از همسر خود دلربایی می‌ کنند که گویی قرار است هر لحظه برنده‌ ی جایزه‌ ای بزرگ شوند.»

چند راهکار پیشنهادی

۱- سعی کنید صدای موتور اتومبیل، بسته شدن در خانه، باز شدن در پارکینگ و یا قدم‌ های همسرتان را بشناسید. این کار به شما کمک می‌کند تا همسرتان را با باز کردن در و استقبال گرمتان، هیجان‌ زده و غافلگیر کنید.

۲- در هنگام رؤیارویی یک لحظه‌ ی شاد، جذاب و زیبا بسازید.

۳- هرگز اجازه ندهید روال زندگی شما حالتی عادی و یکنواخت به خود بگیرد. برای همسرتان همواره زنی غیرقابل‌ پیش‌ بینی و شگفت‌ انگیز باشید؛ برای رسیدن به این مقصود نهایت سلیقه و خلاقیت را در نحوه‌ی استقبال از همسرتان به خرج دهید و کاری کنید که همسرتان در مسیر خانه فکر کند که هنگام ورود به خانه شما را در چه هیأتی خواهد دید؟!

۴- لباس یک زن تأثیر زیادی در نوع رابطه‌ ی زناشویی‌ اش دارد پس همواره تمیز، مرتب و آراسته باشید.

۵- فراموش نکنید که یک لباس زیبا و دلربا فقط نیمی از ماجراست. نیمه‌ ی دیگر هر استقبال پرشوری میزان مهربانی و محبتی است که به همراه نوع پوششتان به همسرتان هدیه می‌ کنید.

۶- ممکن است شما از دسته زنان شاغل و پر مشغله‌ ای باشید که هر شب فرصتی برای شگفت‌ آفرینی و تحول ندارند. در این صورت شما می‌ توانید به انتخاب خودتان و بدون اطلاع‌ رسانی قبلی به همسرتان شب‌های خاصی از هفته را به این کار اختصاص دهید. به این ترتیب هم شما و هم همسرتان از این اتفاق پیش‌بینی نشده لذت برده و شادمان خواهید شد.

منبع: مجله راز، مهرنوش صفایی

درباره ی مجله راز

دو هفته نامه روانشناسی راز، از انتشارات نسل نو اندیش - مدیر مسئول: بیژن علیپور - حامی وب سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *