دکتر زندگی دکتر زندگی خانواده، عشق، تحول، موفقیت صابر خطيری صابر خطيری
صفحه اصلی / همسفر عشق / مهارت های زندگی زناشویی / نکات قابل توجه برای مردان

نکات قابل توجه برای مردان

– گرفتاری ها و پیش آمدهای تلخ را با بد زبانی و بد خلقی در خانه تلافی نکنید، چون همسر شما که از صبح برای آسایش شما تلاش کرده از شما پاداشی جز لبخند نمی خواهد.– ناراحتی و موجبات هر غم و غصه را بدون عصبانیت و پرخاش و در کمال آرامش به همسرتان بگویید، چون دلسوزتر و با محبت تر از او کسی دیگر وجود ندارد.

– معایب و نقایصی را که احیان در زندگی مشاهده می کنید که مورد سلیقه شما نیست، در نهایت صمیمیت و خوشرویی و با دلیل، به همسرتان بگویید، او هم خواهد پذیرفت چرا که تمام تلاشش در زندگی ارضای خواسته های شماست.

– وقتی از کار طاقت فرسای بیرون وارد منزل می شوید، مسائل و مشکلات بیرون را از یاد ببرید و بیشتر با همسرتان درباره آینده و خوبی های زندگی صحبت کنید و او را به زندگی درخشان آینده امیدوار سازید، چون این موضوع در روحیه وی بی نهایت مؤثر است.

– هدیه، مهر و محبت را زیاد می کند و به زندگی زناشویی استحکام می بخشد، با خریدن یک جعبه شیرینی، چند متر پارچه ولو کم قیمت، حتی یک شاخه گل، وی را خوشحال و مسرور و به زندگی امیدوار سازید، هدف کادو نیست بلکه یاد آوری آن مهم است.

– هرگز به همسرتان اهانت نکنید و او را برای انجام کاری که مطابق میل شما نیست سرزنش ننمایید، چه بسا او کاری را برای خشنودی شما انجام داده که از نظر شما مردود است. موقعیت مناسب برای توضیح آن بدست می آید.

– در مواقعی که همسر شما به دلیلی عصبانی و ناراحت است در کارهایش دخالت نکنید و یا با تندی و عصبانیت از او توضیح نخواهید، بلکه با محبت و مهربانی به علت آن پی خواهید برد.

– اگر همسر شما برای هزینه زندگی و یا مخارج دیگر از شما تقاضایی داشت فورا نگویید که ندارم، بلکه با محبت و خوشرویی آن خوسته را برآورید و یا با لبخندی رد کنید و به آینده موکول کنید.

– زندگی خود را با برنامه ای صحیح و خط مشی منظم و مبتنی بر اصول اخلاق، محبت و گذشت استوار سازید.

– هرگز نزد خانم خود ار خانم دیگری تعریف نکنید ولو اینکه از نزدیکانتان باشد.

– با زنان دیگر ولو اینکه از بستگان شما (حتی مادرتان) باشد بطور نجوا و در گوشی صحبت نکنید چون این عمل دور از ادب است و موجب بد گمانی همسر شما خواهد شد.

– اگر خانم شما پیشنهادی دارد و یا اینکه در روز تعطیل می خواهد به گردش یا مهمانی برود، با آغوش باز بپذیرید و کار ، خستگی و ناراحتی اعصاب را بهانه نکنید.

– درباره تملک و یا هر چیز دیگر کلمه “من” را بدست فراموشی بسپارید و بجای کلمه من از کلمه زیبای “ما” استفاده کنید، چون در واقع وقتی پای سفره عقد نشستید و زندگی مشترک را پذیرا شدید کلمه من به ما تبدیل می شود، در تمام موارد چه مالکیت، چه قلب.

 

نکات قابل توجه برای زنان

درباره ی محمدرضا اسلامی

نویسنده و مشاور در حوزه ی خانواده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *