دکتر زندگی دکتر زندگی خانواده، عشق، تحول، موفقیت صابر خطيری صابر خطيری
صفحه اصلی / رسانه / صوتی / فقط کار کنید! [فایل صوتی]

فقط کار کنید! [فایل صوتی]

بهترین تفریح کار کردن است، بهترین ورزش کار کردن است، بهترین لحظات زندگی لحظات ِ کار کردن است. اصلا بهترین کار همان کار کردن است.

هر روز کار کنید، شب ها هم اگر خوابتان نمی برد، آنقدر کار کنید تا خوابتان ببرد. وقتی کار دیگری ندارید، کار کنید. اگر کاری دیگری هم دارید آن را کنار بگذارید و باز هم کار کنید. هر وقت خسته شدید، باز هم کار کنید. هر وقت حوصله ی هیچ کاری را نداشتید، فقط کار کنید. زنده بمانید برای اینکه کار کنید.

پول دوست دارید، کار کنید. پیشرفت را می پسندید، باز هم کار کنید. می خواهید خوشبخت شوید، فقط کار کنید. از اینکه مورد احترام واقع شوید لذت می برید، بیشتر کار کنید. دلتان می خواهد به چند نفر زیر دستتان دستور بدهید، سه برابر کار کنید. یک دفتر بزرگ با دیوارهای شیشه ای و یک کامپیوتر جیبی روی میز چوب بلوط چطور است؟! بد نیست؟ پس در تخت خواب هم کار کنید. یک کامپیوتر کتابی مجانی به شما جایزه می دهیم، به شرطی که در ماشین و قطار و هواپیما هم آن را روشن کنید و خیلی جدی کار کنید.

اینکه به چی می خواهید برسید مهم نیست، برای دستیابی به هر چیزی فقط باید کار کنید. از بیداری می ترسید؟ کاری ندارد، کار کنید. از تنهایی متنفرید؟ شب ها تا دیر وقت کار کنید. از آینده مطمئن نیستید؟ تا ابد کار کنید.

از فکر کردن به زندگی تان می ترسید؟ خب فکر نکنید، به جایش کار کنید.

از عشـــق سر در نمی آورید؟ اصلا عشق کیلویی چند است؟ شما وقت ندارید، چون باید مثل تراکتور کار کنید.

نمی دانید به کجا می روید؟ مهم نیست، کار کنید. هر مشکلی دارید راهش همین است. هفت روز هفته را از صبح تا شب و گاهی از شب تا صبح کار کنید.

وقتی که کار می کنید مفید هستید. وقتی که کار می کنید در عرصه های اقتصادی مطرح می شوید و با تنظیم خرج زندگی به استقلال می رسید. وقتی که کار می کنید به گروه سیاسی طرفدار کار کردن پیوسته اید و برای خودتان کلی سیاست مدار هستید. وقتی که کار می کنید در مورد قیمت بنزین و ارتباط آن با انتخابات اخیر اسپانیا و همچنین پیشرفت تلفن های دستی در ژاپن صاحب نظر هستید. وقتی که کار می کنید مرد زندگی هستید حتی اگر زن باشید. وقتی که کار می کنید همه چیز مرتب می شود و هیچ اتفاق بدی نمی افتد. تازه اگر هم بیفتد، مهم نیست. چون شما راه چاره اش را بلدید، شما کار می کنید.

وقتی که کار می کنید مریض هم نمی شوید، چون وقت ندارید در خانه بخوابید. چون شما هر روز و همیشه و در هر زمانی کار می کنید. وقتی که کار می کنید برای خودتان کسی می شوید، خوشبخت می شوید، آدم می شوید. شما زنده هستید، چون کار می کنید.

زندگی البته که زیباست اگر هم نیست، مهم نیست، چون شما به هر حال برای زندگی کردن وقت ندارید. شما کارهای خیلی مهمتری دارید. شما کار می کنید.

درباره ی دکتر زندگی

خانواده، عشق، تحول، موفقیت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *