دکتر زندگی دکتر زندگی خانواده، عشق، تحول، موفقیت صابر خطيری صابر خطيری
صفحه اصلی / ز مثل زندگی / انگیزش و خودباوری / ضمیر ناخودآگاه تو اعجازآفرین است

ضمیر ناخودآگاه تو اعجازآفرین است

قدرت ضمیر ناخودآگاه شگفت‌ انگیز است. این ضمیر چنان قدرتی دارد که می‌ تواند فرد مریض را سالم، فقیر را پولدار و فرد غصه‌ دار را شاد کند. افرادی که به قدرت بی‌ حد و حصر آن پی بردند و روش‌ های برنامه‌ ریزی مجدد آن را دنبال کردند، از هر جهت لذت و وفور نعمت را به زندگی خود آوردند. تو هم می‌ توانی با کنترل و استفاده‌ ی مناسب از ضمیر ناخودآگاه، در هر زمینه‌ ای موفق شوی.

ضمیر ناخودآگاه، جایگاه اصلی حافظه، ترس‌ها، توهم‌ ها، الگوهای رفتاری، عادات، باورها و آرزوهاست.

حقیقت شگفت‌ انگیز این است که در طول روز فقط به میزان دو تا چهار درصد اعمال از طریق ضمیر خودآگاه کنترل می‌ شود و بقیه‌ ی نود و شش تا نود و هشت‌ درصد را ضمیر ناخودآگاه کنترل می‌ کند.

در واقع نود و شش‌ درصد تصمیمات، اعمال، افکار و احساسات تو به طور خودکار و غیر ارادی از طریق ضمیر ناخودگاه انجام می‌ شود.

آیا می‌ دانی که ضمیر ناخودآگاه چه کارهای مهمی برای تو انجام می‌ دهد؟

ضربان قلب، هضم غذا، نفس کشیدن، همه و همه، به عهده‌ ی ضمیر ناخودآگاه است. ضمیر ناخودآگاه تو، با این‌ همه کارهای فوق‌ العاده‌ ای که برایت انجام می‌ دهد، همیشه هر آنچه را که دلت می‌ خواهد، برایت انجام نمی‌ دهد. شاید تو هم جزو افرادی هستی که از عادت‌ های ناجور و طرز فکر منفی خودت خبر داری. خوب می‌ دانی که برای رسیدن به رشد و کمال باید تغییر روش بدهی ولی پای عمل که به میان می‌ آید،‌ درجا می‌ زنی! خوب تو برای رسیدن به موفقیت در تمام زمینه‌ های زندگی‌ ات چه باید بکنی؟

جواب بسیار ساده است. فقط یک راه وجود دارد:‌ باید ضمیر ناخودآگاهت را دوباره برنامه‌ ریزی و کنترل کنی.

اولین تکنیک‌ برای انجام این کار، تلقین است.

تلقین یعنی: جمله‌ ای به ضمیر ناخودآگاه داده می‌ شود که آن را قبول یا رد می‌ کند. افراد هیپنوتیزم‌ کننده هم برای ایجاد تغییر روی سوژه‌ ی خود از قدرت تلقین استفاده می‌ کنند. وقتی فرد به‌ طور عمیقی در حالت آرامش قرار بگیرد، ضمیر خودآگاه از سر راه کنار می‌ رود و در عوض ضمیر ناخودآگاه قدرت نمایی می‌ کند. در اینجاست که تحول واقعی روی می‌دهد؛ برای تلقین ضمیر ناخودآگاه در جهت متحول شدن، جسم و روح باید به‌ طور کامل وارهیده باشد. فرد هم باید برای تحول و دگرگونی، دلیلی داشته باشد و تلقین جدید را بپذیرد در این صورت تلقین به خاطر دگرگونی ضمیر ناخودآگاه باید توأم با احساسات و طلب ارائه شود تا تلقین به‌ طور قاطعانه مورد قبول قرار بگیرد.

حتما بخوانید: راز ِ قانون جذب

به‌ طور خلاصه، برای تحول ضمیر ناخودآگاه به روش زیر اقدام کن:

خودت را در حالت آرامش قرار بده تا به این طریق ضمیر ناخودآگاه بتواند تلقین را بپذیرد. در هر زمینه‌ ای که دوست داری متحول شوی، جمله‌ ای مناسب آن را به صورت تلقین به ضمیر ناخودآگاهت بده و سپس آن را با احساسات شدید قبول کن.

مرحله‌ ی مهم بعدی تغییر و تحول ضمیر ناخودآگاه، تکرار است.

وقتی تو به ضمیر ناخودآگاهت تلقین می‌ کنی که اید‌ه‌ ی مال و ثروت را در زندگی‌ ات بپذیری، با تکرار جمله‌ ی تلقینی، ایده را سریع‌ تر و بی‌ دردسرتر القا می‌ کنی. ذهن تو، به‌ شدت در برابر تکرار و عادات پذیر است، تکرار عبارت تأکیدی مانند: «من فردی ثروتمند و موفق هستم» به تو کمک می‌ کند که این برداشت به‌ طور قاطعانه‌ ای در ضمیر ناخودآگاهت نفوذ کند. بر اثر تکرار مداوم همین تلقین، الگوهای تفکری، عادات و باورهای تو را دوباره شکل می‌ دهد. کل ساختار عصبی ذهنی‌ ات دگرگون می‌ شود تا ایده‌ ی جدید ثروت و موفقیت را رواج دهد. به محض این‌ که، بالاخره ایده‌ ای بدون هیچ شک و شبهه‌ ای پذیرفته شود، درِ دنیای جدیدی از امکانات به روی تو گشوده می‌ شود.

پس تکرار، ابزار مهم تلقین است.

در حالت وارهیدگی عبارت تأکیدی مورد نظرت را تکرار کن. و این تکرار باید روزانه و بر اساس برنامه‌ ی مرتبی باشد تا ذهن آب‌زیرکاه تو سرانجام این تلقین را بپذیرد. بهتر است که هر روز عبارت تأکید‌ی‌ ات را به مدت ده دقیقه در روز و در طول یکی دو ماه ادا کنی.

حتما بخوانید: عبارات تأکیدی بسیار قدرتمند هستند

این دو نکته‌ ی کاربردی یعنی تلقین و تکرار برای تحول ضمیر ناخودآگاه، باعث شفافیت ذهنی می‌ شود و هر نوع مانعی را که سر راه انرژی بالقوه‌ ات قرار می‌ گیرد، از بین می‌برد و تو را به خواسته‌ هایت می‌ رساند.

منبع: مجله راز، نفیسه معتکف

درباره ی مجله راز

دو هفته نامه روانشناسی راز، از انتشارات نسل نو اندیش - مدیر مسئول: بیژن علیپور - حامی وب سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *